Fauske Camping & Motel

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Fauske Camping & Motel
$$$$

Beskrivning

Fauske Camping & Motel ligger ungefär 25 minuters gångavstånd från Amfi Fauske och cirka 10 minuters bilresa från Nedrevatnet. Gästerna som bor på detta hotell kan parkera sin bil på plats.

Läge

Hotellet ligger ca 65 km från flygplatsen Bodo och 2 km från kulturella sevärdheter som Fauske Folk Museum. Det tar 30 minuter till fots att nå Fauskes centrum. Du hittar Salten Museum inom 2 km från stället.

Busshållplatsen Fauske camping är belägen mycket nära Fauske Camping & Motel.

Rum

På det här hotellet finns uteplats, balkong och arbetsbord samt mikrovågsugn, vattenkokare och kylskåp. De är inredda med soffa och arbetsbord, och har också te-/kaffebryggare.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 15:00-20:30
från 09:00-12:00
Bekvämligheter
Det finns gratis privat parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig och är gratis.
Övrig information
Barn och extrasängar
Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum. 
Husdjur
Husdjur tillåts på begäran.
Språk
tyska, norska, danska
Byggnad
Antal rum:14
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Stuga med 3 sovrum
  • Max:
    8 personer
  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar
  • Havsutsikt
  • Dusch
  • Uppvärmning
Stuga
  • Max:
    4 personer
  • Sängalternativ:
    En singelsäng2 enkelsängar
  • Dusch
  • Uppvärmning
Tvåbäddsrum
  • Max:
    2 personer
  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar
  • Dusch
  • Uppvärmning

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Parkering

Parkering utanför anläggningen

Bagageförvaring
24-timmars tjänster
Mat/ Dryck

Matplats utomhus

TV

Fritids- och TV-Rum

Köksutrustning

Elektrisk vattenkokare

Köksgeråd

Gemensamt kök

Aktiviteter

Vandring

Fiske

Idrott och Fitness

  • Vandring
  • Fiske

Mat och dryck

  • Matplats utomhus

Affärsfaciliteter

  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Bordsspel
  • Lekplats för barn

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Trädgård
  • Fritids- och TV-Rum

Utsikt

  • Havsutsikt

Rumsutrustning

  • Uppvärmning
  • Uteplats
  • Terrass
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord

Kök

  • Gemensamt kök
  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksgeråd

Inredning

  • Parkettgolv
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Fauske Camping & Motel

💵 Lägsta rumspris 1133 SEK
📏 Avstånd till centrum 2.6 km
✈️ Avstånd till flygplats 60.2 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Bodo Flygplats, BOO

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
Saltdalsveien 23, Fauske, Norge, 8210
Kartvisning
Saltdalsveien 23, Fauske, Norge, 8210
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Hotell i närheten
Finneidstraumen
1.0 km

Recensioner av Fauske Camping & Motel

7.0 /10
Mycket bra
318 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Våra gästers recensionerSkriv en recension
  • A
    Arvid
    Sverige
    Skrev en recension den 14 feb
    Utmärkt
    8.0

    Rummen var ganska stora.

  • O
    Olof
    Sverige
    Skrev en recension den 27 nov
    Mycket bra
    7.0

    Rummen var nya och ganska stora.

  • Skrev en recension den 07 juli
    Trevligt
    6.6

    Enkelt att hitta. Fräscht badrum med golvärme. Bra pris.

    Maten är micrad frysmat. Stugorna har ingen ventilation vilket gör de fuktiga invändigt.

  • Skrev en recension den 04 juli
    Perfekt
    10

    toppenfin stuga, lugnt läge.

  • Skrev en recension den 28 juni
    Utmärkt
    8.8

    Läget på våran stuga var perfekt. Modernt och fräsch inredning, rent och snyggt. Och den härliga altanen som hade morgonsol, där vi satt och avnjöt vår frukost. Och ville man gå ut och så fanns det en cykelbana utanför, så man slapp gå på stora vägen. Vi stannade där i 2 nätter.

    Ska jag klaga på nåt, så skulle det ha varit en en bredare säng, och inte 120 cm. Men visst, det funkade.

  • Skrev en recension den 23 juni
    Utmärkt
    8.8

    Trevlig och hjälpsam personal. Bra och mycket köksutrustning, vilket annars inte alltid är fallet i Norge. Rent och all utrustning fungerar.

    Inte särskilt prisvärt, vilket saker sällan är i Norge. Det borde finnas myggfönster till de stora fönstren.

  • Skrev en recension den 14 juni
    Utmärkt
    8.2

    Stugan o naturen

  • Skrev en recension den 07 juni
    Mycket bra
    7.8

    Ett jättebra boende,frächa fina stugor med allt du behöver för att bo ett par dar,hit kommer vi flera gånger.

    LIVSFARLIG UTFART från campingen.

Vanliga frågor om Fauske Camping & Motel

Hur långt är det från Fauske Camping & Motel till centrum?
Fauskes centrum kan nås inom 30 minuters promenad från Fauske Camping & Motel.
Vilka sevärdheter kan jag besöka i närheten av hotellet Fauske Camping & Motel?
Finneidstraumen såväl som Salten Museum är bland de högst rankade landmärkena inom 10 respektive 15 minuters bilresa från hotellet Fauske Camping & Motel.
Finns det parkering på Fauske Camping & Motel?
Ja, Fauske Camping & Motel har en gratis privat parkering på plats.
Vad är den tidigaste och den senaste tiden, jag kan checka ut på hotellet Fauske Camping & Motel?
Du kan checka ut från hotellet Fauske Camping & Motel från 12:00 till 12:00.
Vad kostar det att bo på denna semesterpark?
Priserna på denna semesterpark börjar på 117$.
Vilka betalningsmetoder accepteras på semesterparken?
På semesterparken kan gästerna betala med kontant, Visa och Mastercard samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper finns på Fauske Camping & Motel?
Fauske Camping & Motel erbjuder sådana rumstyper som Stuga med 3 sovrum och Tvåbäddsrum.
Vilka bekvämligheter har rummen på hotellet Fauske Camping & Motel?
Varje rum på hotellet Fauske Camping & Motel erbjuder TV och plattskärms-TV med satellitkanaler. Vissa rum har privata badrum tillsammans med en handikappdusch.
Erbjuder Fauske Camping & Motel uthyrningstjänster?
Gäster kommer att kunna använda cykeluthyrning på Fauske Camping & Motel.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum